Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA           30 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Zachęcam do udziału w dzisiejszym koncercie kolęd o g. 16:00.
  2. Jutro, 31 grudnia w ostatni dzień roku kalendarzowego, podziękujemy dobremu Bogu za dar czasu, za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej połączonej z nieszporami o godz. 17:00. Po Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy suplikację i  uroczyste Te Deum.
  3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Nieszpory o g. 16:30.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii..
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6:30 i po południu od 16:00 szczególnie dla tych, którzy nie skorzystali z niej przed świętami. Nawiedzenie chorych tradycyjnie od g. 9:00.
  6. W I sobotę pragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy oraz prosić ją o wstawiennictwo przed Bożym tronem. Ze względu na kolędę Msza św.  będzie rano o g. 7:00,  przed którą odmówimy różaniec tajemnice radosne, który poprowadzi Róża Jadwigi Nowak, a po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem odmówimy  litanię do Niepokalanego Serca Maryi.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych o g. 8:00, 10:00 i 11:30.
  8. Składając podziękowanie rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, w tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy w piątek  od g. 18:00: Annie Rychtarczyk, Józefie Lorencowicz, Beacie Marusarz, Małgorzacie Chrobak, Annie Niemiec, Stanisławie Wróbel, Marii Zapotoczna.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary.