Ogłoszenia duszpasterskie 23. 12. 2018

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                    23 grudnia 2018

  1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie. Aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt skorzystajmy z dzisiejszej spowiedzi popołudniowej od g. 13:30 do 17:00. Z tej racji nie będzie nieszporów.
  2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 7:00 z rozdaniem nagród dzieciom gorliwie uczęszczającym na te Msze Święte, zwłaszcza dzieciom z lampionami.
  3. Niech jutrzejszej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. aby powitać Nowonarodzone Dziecię, przy wtórze orkiestry i kapeli, odświętnie ubrani w stroje góralskie, tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Składka z tej Mszy św. jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą jeszcze sprawowane o godz. 8:00 i 10:30.
  5. W środę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 11:30 z błogosławieństwem owsa. Składka na tacę przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
  6. Składając podziękowanie rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, troskę o czystość kościoła na święta powierzamy jutro od g. 8:00: Annie Łaś, Agacie Łaś, Zbigniewowi Łaś, Barbarze Glista, Zofii Waliczek, Teresie Łaś, Annie Mrowca.