Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                      16 grudnia 2018

  1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan. Nieszpory o g. 16:30.Dzisiaj są zbierane ofiary  do puszki na rzecz dofinansowaniu wyjazdu młodzieży z naszego rejonu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
  1. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych w poniedziałek i piątek o godz. 7:00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 17:00.
  2. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele będzie w przyszłą niedzielę 23 grudnia w ramach tzw. Dnia Skupienia od g. 13:30 do 17:00 z przerwą od 15:00 do 15:30. Słowo Boże skieruje do nas ks. Janusz Bola Salwatorianin, który też   będzie zbierał ofiary na budowę  kościoła w Zakopanem – Antałówce.
  3. Składając podziękowanie rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od 18:00: Józefowi Stachoń, Stanisławowi Stachoń, Marii Lasak, Marii Kubińskiej, Janinie Katana, Joannie Lasak. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom naszej Parafii, które złożyły ofiary na ogrzewanie przy okazji  nabycia opłatków na stół wigilijny w kwocie 16100. Jednocześnie mówimy Bóg zapłać przedstawicielom Rady Parafialnej za trud roznoszenia opłatków. Rodziny wówczas nieobecne opłatki mogą jeszcze odebrać w zakrystii. Rodzina dziecka chorego na autyzm dziękuje za ofiary złożone  w kwocie 2.600 zł.
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jak zwykle Gość Niedzielny i Niedziela.
  2. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.