Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie, Uncategorized

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                       11 czerwca 2017

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach pochylając się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga.
  2. W najbliższy czwartek w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny, a szczególnie dla tej Gronkowskiej ziemi. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10:30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które będą ustawione tradycyjnie:

I    – przy Remizie – przygotowuje Gronków Dolny po ulicę Nowotarską.   

II  – przy Szkole – przygotowuje Gronków Środkowy, od Nowotarskiej  po   Kościół.

III  – przy domu p. Nowaków – przygotowuje Gronków Górny po Skrzyżowania.

IV – przy Kościółku – przygotowuje  Gronków Centralny od Kościoła po    Skrzyżowania i pod Kobylarzówką oraz Groń Kobylarzówka  

Na zakończenie procesji w kościele odśpiewamy  hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za przygotowanie ołtarzy, szczególnie odpowiedzialne są Róże z danych rejonów. Zadbajmy o kwiaty i światło. Proszę o udekorowanie trasy procesji girlandami  na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego oraz by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Będą też wywieszone flagi na całej trasie procesji. Przyjdźmy w naszych w strojach regionalnych. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy naszą kapelę, orkiestrę, scholę; OSP i Związek Podhalan ze sztandarami, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci z klasy III niech przyjdą w strojach komunijnych.  Prosimy jak zwykle naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 17:00.

  1. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  2. Procesje eucharystyczne, tzw. teoforyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. godz. 18:00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
  3. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w środę od 19:00:Teresie Baran, Krystynie Baran, Józefowi Niemiec, Ewie Zagata, Marii Pudzisz oraz w sobotę  od g. 9:00: Teresie Niemiec, Stanisławowi Bochnak, Marcie Pudzisz, Małgorzacie Kobylarczyk, Beacie Łuszczek

W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach;
  • w środę – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau;
  • w sobotę – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego;