Ogłoszenia duszpasterskie – 11.08.2024
19 Niedziela Zwykła
W dzisiejszej liturgii słowa słyszeliśmy o Chlebie Żywym, którym jest Jezus Chrystus. Zbawiciel zapewnia nas: „Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. To nie metafora – Syn Boży jest prawdziwym i najbardziej realnym pokarmem. Dlatego w Eucharystii Jezus najmocniej łączy się z człowiekiem. Niech nasz udział w tej tajemnicy prowadzi nas do stałej z Nim więzi – teraz i w życiu przyszłym.
W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów. W Ludźmierzu uroczystości odpustowe.
15 sierpnia wspominamy również 104 rocznicę bitwy warszawskiej – tzw. „cud nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Anecie Janasik, Dorocie Łaś, Przemysławowi Kopeć, Helenie Zagata, Mateuszowi Kopeć, Dariuszowi Ziętara, Zofii Grońskiej.
Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
* w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
* w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
* w sobotę – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.