Ogłoszenia duszpasterskie – 17.03.2024

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu

Widzimy zasłonięte krzyże na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu, która właśnie uobecniła się w tej dobiegającej końca Eucharystii. Chrystus świadomy tych nadchodzących wydarzeń, odsłania swoje serce i zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy krzyża, w którym dokona się Jego wywyższenie.

Serdecznie zachęcam do udziału w rekolekcje wielkopostnych, które będą trwały od czwartku do niedzieli. Czas rekolekcji pomoże nam przeżyć, głosząc dla nas nauki rekolekcyjne, ks. prałat Władysław. Naszą wdzięczność za posługę rekolekcjoniście wyrazimy w następną niedzielę ofiarą złożoną na tacę podczas Mszy świętych. Plan rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo proszę rodziców aby dopilnowali udziału swoich dzieci w rekolekcjach.

Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem, według listy z pierwszych piątków, będą w wielki wtorek tj. 26 marca od godz. 9:00. Jeśli ktoś jeszcze w waszych domach oczekuje na posługę sakramentalną, to proszę o zgłoszenie tego w zakrystii.

W najbliższy piątek w czasie rekolekcji będzie tylko jedna Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy św. Rozpocznie się około godz. 18:15 i jak tylko pogoda na to pozwoli to odprawimy ją w plenerze. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00.

Paschaliki i baranki na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu pod chórem. Ofiary z ich zakupu wspierają Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Za tydzień Niedzielą Palmową – Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy, a jak pogoda pozwoli to suma rozpocznie się procesją z palmami od kościółka św. Józefa.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Marii Baboń, Krzysztofowi Wilczek, Józefowi Kobylarczyk, Robertowi Peksa, Katarzynie Leśnickiej, Jadwidze Koszarek, Piotrowi Bochnak.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 4674,45 zł i 40 $.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy młodzież w wieku 12-18 lat na rekolekcje Oasis w dniach 5-7.04.2024 r. do Suchego k. Poronina. Więcej informacji na plakacie i u pani katechetki Marii Gaweł.