Ogłoszenia duszpasterskie – 03.03.2024

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkiego Postu

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu słyszymy Ewangelię o oczyszczeniu świątyni. Wypędzając przekupniów, Jezus pragnie przywrócić pierwotne znaczenie miejscu świętemu i wskazać, że odtąd uprzywilejowanym miejscem spotkania z Bogiem jest Jego zmartwychwstałe ciało. Prośmy, aby Bóg oczyścił nasze serca z tego wszystkiego, co przeszkadza nam w kroczeniu drogą autentycznej wiary.

W najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 17:00, w naszej świątyni będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w góralskiej oprawie. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału. Zachęcam też, by w tym dniu, kto tylko może, przyszedł do kościoła w stroju regionalnym. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16:00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00.

Paschaliki i baranki na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu pod chórem. Ofiary z ich zakupu wspierają Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Dariuszowi Bryja, Lucynie Bryja, Marii Kobylarczyk, Katarzynie Bafia, Annie Klamerus, Januszowi Klamerus.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.