Ogłoszenia duszpasterskie – 22.10.2023

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła – Uroczystość św. Jana Pawła II

W 45 rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II wspominamy nauczanie papieskie, przywołujemy słowa i czyny tego Bożego człowieka. Wygrał życie w oczach Boga. Wierny Bogu, oddany bez reszty drugiemu człowiekowi. Nauczający, słuchający, przekonujący. Jak mówił, tak żył. Możemy powiedzieć, że był odbiciem Boga, którego najpiękniejszym imieniem jest Miłość. Autentyczny i bezpośredni. Największy autorytet moralny na świecie. Święty za życia. Ten rys świętości Jana Pawła II Wielkiego powinien pozostać w naszym sercu oraz w pamięci.

Październik, miesiąc różańcowy, powoli dobiega końca. Może warto dziś zadać sobie pytanie: Ile razy w tym miesiącu byłem na różańcu w kościele, ile razy odmówiłem modlitwę różańcową w domu?
Przypominam, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 17:00, a dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 16:15.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Ewie Górkiewicz, Aleksandrowi Bryja, Marianowi Polaczek, Władysławowi Gancarz, Kacprowi Skrobot, Dawidowi Kubackiemu, Marii Pudzisz, Rafałowi Stefaniak, Marii Malik.
Dziękuję za złożone do skarbony ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kwocie: 1505 zł.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w sobotę – święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.