Ogłoszenia duszpasterskie – 20.12.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta niedziela adwentu

Dziękujmy Bogu za obietnicę zesłania Jego Syna i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Zapraszam na roraty w poniedziałek i czwartek o godz. 7:00, we wtorek i środę o godz. 17:00. Godzinę przed wieczorną Mszą św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Spowiedź we wtorek i środę od godz. 16:00 i jeśli będzie jeszcze taka potrzeba to również spowiedź we wtorek i środę zaraz po zakończonej Mszy św.
Do osób starszych, które pragną skorzystać przed świętami z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą udam się we wtorek od godz. 9:00. Bardzo proszę dziś i jutro zgłosić takie osoby w zakrystii lub wysyłając informację na skrzynkę e-mail parafii.

Przed nami wigilijny wieczór i radość świąt Bożego Narodzenia. Podczas wigilijnej wieczerzy pamiętajmy o pielęgnowaniu tradycyjnych zwyczajów. Niech tego wieczoru towarzyszy nam wspólna modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

O północy zapraszam przedstawicieli rodzin naszej parafii na Pasterkę, aby powitać Nowonarodzone Dziecię. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. W Boże Narodzenie Msze św. będą jeszcze sprawowane o godz. 7:00, 8:00, 10:30 i 11:30. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” i przekazywana jest do Watykanu.

W sobotę, w święto św. Szczepana, Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00, 10:30 i 11:30 z tradycyjnym błogosławieństwem owsa. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w środę (23.12) od godz. 17:45 – po zakończonej Mszy św.: Teresie Niemiec, Halinie Rychtarczyk, Annie Zagata, Elżbiecie Bałos, Zofii Chorubskiej, Annie Rączka.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 3929,70 zł.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.