Ogłoszenia duszpasterskie – 13.09.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła

Bóg Ojciec hojnie obdarza nas przebaczeniem. Posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie, sami jednak musimy pamiętać, by przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas nasze chrześcijańskie powołanie i o tym przypomina nam Jezus w dzisiejszej Ewangelii: „Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu”.
Warto dziś postawić sobie to, jakże istotne pytanie: Czy umiem przebaczać? Czy jestem tu dziś w świątyni wolny od nienawiści i pojednany z bliźnimi?

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Andrzejowi Gorzkowskiemu, Elżbiecie Mrowca, Andrzejowi Zarębczan, Barbarze Czyszczoń, Kazimierzowi Zarębczan, Celinie Budz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
* we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
* w środę – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
* w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski