Ogłoszenia duszpasterskie – 12.04.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wielkanocna

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.”

Drodzy Parafianie!
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam, by ten czas przyniósł upragniony dar pokoju serc, wskrzesił pogrzebane nadzieje i rozpalił na nowo radość, której świat dać nie może. Życzymy niewzruszonej nadziei i wiary, które pomogą nam razem ze zwycięskim Chrystusem pokonywać codziennie zniechęcenie, przeciwności, lęk, grzech i śmierć.
Niech Chrystus Zmartwychwstały wyprasza potrzebne łaski, niech oświeca, umacnia Waszą wiarę, niech otworzy dla Was obfite źródło łask, które płyną strumieniem z Jego Uwielbionych Ran.
Niech Maryja Matka Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Pana będzie z Wami i prowadzi po trudnych ścieżkach codziennego życia.
W tym jakże trudnym czasie dla nas wszystkich jesteśmy z Wami i towarzyszymy Wam swoją modlitwą, dziękując Bogu za każdą i każdego z Was.
Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, w cichej obecności Jedynego Zbawiciela.
Pamiętajmy, że Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem. Niech On Was umacnia i wspiera.

Z wielkanocnym pozdrowieniem
i kapłańskim błogosławieństwem:
ks.
Adam, ks. Władysław i ks. Paweł

 

   Tegoroczny Wielki Post był dla nas wszystkich trudnym czasem, czasem pustyni, ale też i pięknym czasem niezwykłych osobistych i narodowych rekolekcji. W sposób bardzo konkretny i bolesny doświadczamy naszej kruchości i bezradności. Ale nie jesteśmy w tym sami. Bóg w każdej sytuacji jest z nami.
To doświadczenie uczy też miłosierdzia względem drugiego człowieka, wrażliwości, okazywania życzliwości i troski. Otaczamy się wzajemną opieką, także duchową. Uruchamiają się w nas pokłady dobra na wielu płaszczyznach. Będzie to wspaniałe przygotowanie do nadchodzącej Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Wykorzystajmy owocnie ten dany nam czas – na modlitwę, refleksję, wzajemne relacje, bycie razem. Pamiętajmy, że poprzez bliskość i jedność umacnia się miłość. Ufam, że z tego doświadczenia Bóg wyprowadzi większe dobro i wyjdziemy z niego mocniejsi.

   Serdeczne podziękowanie składam fundatorom nowego paschału, bardzo dziękuję też osobom zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję także za Waszą obecność w świątyni podczas nawiedzenia Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Prawie nie było takich chwil, gdy Pan Jezus był sam.
W tym trudnym dla wszystkich czasie nie mogę ominąć podziękowań wobec tych rodzin, które ofiarą na konto parafialne, do koszyczka przy drzwiach, a nawet osobiści do moich rąk wsparły materialnie parafię. Dziękuję też za produkty spożywcze, które trafiły na nasz stół.
Zdaję sobie sprawę, że obecna sytuacja, w jakiej znalazł się świat, jest dla wszystkich szczególnie trudna. My również tego doświadczamy, gdyż parafia straciła źródło dochodu, w postaci niedzielnej tacy, na utrzymanie i funkcjonowanie, ale na szczęście są oszczędności, z których na bieżąco pokrywane są wydatki związane z funkcjonowaniem parafii, a nawet rozpoczęły się też zaplanowane wcześniej inwestycje związane z uratowaniem (bardzo nam potrzebnych jako magazyny) budynków gospodarczych obok starej plebanii.
Nie będzie w tym miesiącu składki inwestycyjnej na tacę (wypadałaby właśnie dziś, w drugą niedzielę kwietnia) jednak ufam, że z Bożą pomocą i przy Waszym wsparciu finansowym nie tylko ta, ale i inne zaplanowane na ten rok prace inwestycyjne zostaną wykonane.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 11:30. Nie będzie popołudniowej Mszy św. Jak wiemy, nadal jest ograniczony udział wiernych biorących udział w nabożeństwach w świątyni, dlatego proszę, by przychodziły tylko osoby, które zamawiały intencje mszalne (maksymalnie 2 osoby na zamówioną intencję).

Przypominam, że wynikający z przykazania kościelnego obowiązek przyjęcia Komunii Świętej w okresie Wielkanocy można spełnić do uroczystości Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 7 czerwca.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.