Ogłoszenia duszpasterskie – 29.03.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu

Odbywamy właśnie światowe rekolekcje, jakich nie doświadczyliśmy nigdy. Prawdopodobnie najbardziej refleksyjne rekolekcje w naszym życiu, w życiu każdego z nas. Kryzys, ból, cierpienie dotyka bowiem dziś każdego. Część osób została już dotknięta bezpośrednio. Część żegna już bliskich. Część cierpi w tęsknocie i trosce o tych, którzy już w szpitalach. A część z nas zamknięta w swoich domach drży o przyszłość, o jutro. Co będzie? Co się stanie?
Jeśli nawet choroba nas nie dotknie, jak będzie wyglądał świat? Jak będzie wyglądała Polska? Jak kryzys gospodarczy, ekonomiczny, społeczny nas dotknie? Nikt nie wie, jaki będzie wymiar tego, co się dziś już dzieje na naszych oczach.
W tej niepewności jutra, pewne jest tylko jedno. To Bóg ma plan dla nas. Może w tym czasie, dziś, jakoś bardziej to sobie uświadamiamy, my – Panie swojego czasu, Panowie swojego życia. Tak naprawdę to możemy wyłącznie poddać się (tylko i aż), temu, co dla nas Bóg zaplanował.
A może jest tak, że rozpędziliśmy się za bardzo i takie narodowe i światowe rekolekcje właśnie były nam potrzebne. Może, jak w tej piosence Arki Noego „nasz Anioł Stróż nie nadążał już” i ktoś musiał nas powstrzymać i obronić przed nami samymi?
Co można zrobić w czasach zarazy i niepewności?
Poddać się woli Bożej, bo jedyny właściwy plan i program naszego życia to On.

Msze święte w naszej parafii są nadal według ustalonego porządku, ale do 11.04.2020 r. liturgia sprawowana jest bez udziału wiernych. Wyjątek stanowią osoby, które zamawiały intencje mszalne (maksymalnie 5 osób).

Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej proszę odprawić w swoich domach w rodzinnym gronie łącząc się duchowo z kapłanem i służbą liturgiczną zgromadzoną w tym czasie w kościele.

Sakrament Pokuty w salce katechetycznej lub kancelarii:
– we wtorek, środę i sobotę od godz. 17:00 do 17:45 i od godz. 18:45 do 19:30;
– w pierwszy czwartek i pierwszy piątek od godz. 15:00 do 17:45.
Możliwość przyjęcia Komunii Świętej poza liturgią Mszy św. w pierwszy piątek podczas trwania spowiedzi.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.