Ogłoszenia duszpasterskie – 26.01.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Zwykła

Papież Franciszek napisał: „Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już w dawnych czasach: «Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić» (Pwt 30, 14)”. Spróbujmy znaleźć choć trochę czasu, który poświecimy na lekturę Pisma Świętego.

Jeszcze raz wszystkich zapraszam dziś na godz. 16:00 na wspólne kolędowanie a po wieczornej Mszy św. na tradycyjny opłatek w Remizie.

W sobotę 1 lutego nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic światła różańca poprowadzi  Róża Anny Pudzisz.

W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Józefowi Kobylarczyk, Marii Kobylarczyk, Katarzynie Bafia, Stanisławowi Klamerus, Katarzynie Furczoń, Stanisławowi Wilczek, Małgorzacie Kołodziej.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;
* w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

Zapisy na wyjazd na nocne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, które będzie 3 lutego jeszcze tylko dziś w zakrystii.