Ogłoszenia duszpasterskie – 19.01.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła

„Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę” – tymi słowami wołaliśmy podczas dzisiejszego psalmu responsoryjnego. Powierzmy zatem z ufnością Bogu swoje życie. On jest naszą siłą, On może nas obdarzyć pokojem.

Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Niech przyniosą  one błogosławione owoce. Pragnę wam bardzo gorąco podziękować w imieniu własnym, ks. Pawła, jak również w imieniu służby kościelnej i liturgicznej za waszą życzliwość, za spotkania i rozmowy, za szeroko otwarte drzwi i serca, za podwożenie do rejonów i przygotowane poczęstunki. Serdeczne Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. W intencji wszystkich rodzin odwiedzonych podczas kolędy będzie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 17:00.

Zgodnie z tradycją w następną niedzielę, zapraszam na godz. 16:00, na wspólne kolędowanie przy żłóbku. O godz. 17:00 uroczysta Msza św. a później spotkanie na tradycyjnym opłatku w naszej Remizie z programem przygotowanym przez zespół Mali Gronkowianie. Zapraszamy wszystkich parafian, oraz grupy parafialne i organizacje wiejskie: Parafialną Radę Duszpasterską, Orkiestrę, Kapelę, Scholę, Ministrantów i Lektorów, Żywy Różaniec, Związek Podhalan, Radę Sołecką, Spółkę Leśną, Straż Pożarną, Koło Gospodyń oraz  Klub Sportowy. Proszę również o pomoc w przygotowaniu suto zastawionych stołów na to spotkanie.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Annie Mroszczak, Lucynie Bryja, Marii Kobylarczyk, Krzysztofowi Wilczek, Józefowi Kobylarczyk, Januszowi Klamerus, Halinie Furczoń.

Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 3688,43 zł; 20 $.

We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Wszystkim seniorom składamy najserdeczniejsze życzenia, a opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
* w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
* w sobotę –  święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Nasza parafia została zaproszona na nocne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na dzień 3 lutego. Adoracja nocna trwa od godz. 21:00 do 6:00. Wyjazd z Gronkowa o godz. 19:00. Zapisy w zakrystii i kancelarii do przyszłej niedzieli, gdyż na tydzień wcześniej muszę zgłosić w Sanktuarium czy przyjedziemy na czuwanie do Łagiewnik i ile osób przyjedzie.