Ogłoszenia duszpasterskie – 29.12.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu i zachęca nas do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
We wtorek, 31 grudnia w ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas Mszy Świętej połączonej z nieszporami o godz. 17:00. podziękujemy dobremu Bogu za dar czasu, oraz za wszelkie łaski od Niego otrzymane Po Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy Suplikacje i  uroczyste Te Deum.
W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi we czwartek dla uczniów klasy 4, 5 i 6 od godz. 16:00, a w piątek dla uczniów klasy 7, 8, i starszych – również od godz. 16:00.
Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 17:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic radosnych różańca poprowadzi  Róża Zofii Mrowca.

Przypominam, że przed wieczorną Mszą św. jest, tak jak prosił nas o to ks. Arcybiskup, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Beacie Marusarz, Małgorzacie Chrobak, Grzegorzowi Kokalik, Zofii Siuta, Sabinie Wadowskiej, Barbarze Murajka, Krystynie Mrowca.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
W TYM TYGODNIU:
* we czwartek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.