Ogłoszenia duszpasterskie – 22.12.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta niedziela adwentu

Ostatnie dni adwentu charakteryzuje swoisty dynamizm przygotowań do świąt. Nie zapomnijmy w tym wszystkim o przygotowaniu samych siebie, o przygotowaniu własnego serca na spotkanie z przychodzącym do nas Bogiem.
Dziś popołudniu okazja do spowiedzi od godz. 14:30 do 17:00 z przerwą od 15:45 do 16:15. Podczas spowiedzi adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Zapraszam również w poniedziałek i wtorek na roraty na godz. 7:00.

Przed nami wigilijny wieczór i radość świąt Bożego Narodzenia.
Podczas wigilijnej wieczerzy pamiętajmy o pielęgnowaniu tradycyjnych zwyczajów. Niech tego wieczoru towarzyszy nam wspólna modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
O północy zapraszam na Pasterkę, aby powitać Nowonarodzone Dziecię, przy dźwiękach orkiestry i kapeli, odświętnie ubrani w stroje góralskie, ze śpiewem kolęd na ustach. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. W Boże Narodzenie Msze św. będą jeszcze sprawowane o godz. 8:00 i 10:30. Składka przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” i przekazywana jest do Watykanu.

We czwartek w święto św. Szczepana, Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00 i 11:30 z tradycyjnym błogosławieństwem owsa. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy we wtorek (24.12) od godz. 9:00: Annie Skiba, Jadwidze Nowak, Janinie Niedojad, Bogusławie Głodasik, Józefie Lorencowicz, Annie Rychtarczyk,
oraz w sobotę (28.12) również od godz. 9:00: Beacie Marusarz, Bogusławie Głodasik, Małgorzacie Chrobak, Annie Niemiec, Stanisławie Wróbel, Marii Zapotocznej, Teresie Kuźmińskiej.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
*
we czwartek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
* w piątek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty;
* w sobotę – święto Świętych Młodzianków, męczenników.