Ogłoszenia duszpasterskie – 15.12.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia niedziela adwentu

Kolejna zapalona świeca na wieńcu adwentowym pokazuje, że jesteśmy coraz bliżej świąt Narodzenia Pańskiego. Niech nasze oczekiwanie ma również wymiar duchowego przygotowania na ostateczne przyjście Chrystusa, abyśmy z czystym sercem stanęli przed Nim z radością, abyśmy mogli jak dzieci na roratach zawołać „Radujmy się, Pan jest blisko”.
W przygotowaniu do świąt nie zapomnijmy również o spowiedzi przedświątecznej. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a gdy zajdzie taka potrzeba spowiedź jest możliwa także po zakończeniu Mszy św. Spowiedź będzie również w naszym kościele w przyszłą niedzielę 22 grudnia od godz. 14:30 do 17:00 z przerwą od 15:45 do 16:15.

Za tydzień słowo skieruje do nas ks. Janusz Bola – Salwatorianin, który również, tak jak w ubiegłe lata, będzie zbierał ofiary na budowę  kościoła w Zakopanem – Antałówce.

Wszystkich Was zapraszam na roraty w poniedziałek i piątek o godz. 6:45, a w pozostałe dni wieczorem o godz. 17:00. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

Poświęcone opłatki na Wigilijny stół już dotarły do naszych domów. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary na prąd potrzebny do ogrzewania naszego kościoła.
Na ogrzewanie zebrano: 16.000 zł i 20 $. Jednocześnie składam serdeczne Bóg zapłać przedstawicielom Rady Parafialnej za trud roznoszenia opłatków. Dziękuję też za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano na tacę i w kopertach łącznie: 3196 zł, 100 $ i 3 E.
Jeżeli jeszcze ktoś opłatków nie otrzymał, to można je odebrać w zakrystii. Niech również nie zabraknie w naszych domach płonącej świecy Caritas, która jest dostępna w kruchcie kościoła.

Dziś przed kościołem Kiermasz przedświąteczny zorganizowany przez Siostry Albertynki i ich podopieczne z Przytuliska dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie przy ul. Malborskiej. Produkty, które znajdziemy na kiermaszu wykonane zostały przez kobiety, niemające swoich domów i na co dzień korzystające z opieki sióstr w przytulisku. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność przytuliska dla bezdomnych kobiet.

Orkiestra Dęta Gronków uprzejmie informuje, że jubileuszowe kalendarze z okazji 85-lecia istnienia Orkiestry, będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę tj. 22 grudnia w godzinach popołudniowych.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Jakubowi Łaś, Tadeuszowi Łaś, Janinie Lasak, Barbarze Glista, Zofii Waliczek, Robertowi Łaś, Annie Mrowca.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.