Ogłoszenia duszpasterskie – 08.12.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Druga niedziela adwentu

Dziś przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja w scenie zwiastowania daje nam pouczenie: To Boga trzeba słuchać bardziej niż wszystkich innych, bardziej niż siebie samego. Bóg kocha mnie najmocniej i On wie, co dla mnie będzie dobre.
Na Mszy o godz. 10:30 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i I Komunii św.
Przed kościołem tradycyjnie można również złożyć ofiarę do puszki na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

W dzisiejszą niedzielę święcimy opłatki na stół wigilijny, które jak co roku  przedstawiciele Rady Duszpasterskiej rozniosą po naszych domach. Tradycyjnie ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie. Niech również nie zabraknie w naszych domach płonącej świecy Caritas, która jest dostępna w kruchcie kościoła.
Zapraszam na roraty w poniedziałek i piątek o godz. 6:45, w pozostałe dni wieczorem o godz. 17:00. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. W tym czasie jest również okazja do spowiedzi.

Za tydzień przed kościołem Kiermasz przedświąteczny zorganizowany przez Siostry Albertynki i ich podopieczne z Przytuliska dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie przy ul. Malborskiej. Produkty, które znajdziemy za tydzień na kiermaszu wykonane zostały przez kobiety, które nie mają swoich domów i na co dzień korzystają z opieki sióstr w przytulisku. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność przytuliska dla bezdomnych kobiet.
A kiermasz dzisiejszy został zorganizowany przez koło Gospodyń Wiejskich ze Szlembarku. Dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dla Michała Solany, Jakuba Zawada i Kamila Jeziorczak.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Joannie Kobylarczyk, Stanisławie Skotnickiej, Marii Lasak, Marii Kubińskiej, Janinie Katana, Annie Łaś, Agacie Łaś.
Pragnę również serdecznie podziękować paniom za pomoc przy pakowaniu opłatków, a w imieniu obdarowanych w piątek dzieci dziękuję także pomocnikom św. Mikołaja za zakup i przygotowanie prezentów.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
*
w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
* w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.