Ogłoszenia duszpasterskie – 29.09.2019

Dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku

Nieustannie otrzymujemy różnorakie dary od Boga, chciejmy się nimi dzielić z innymi, by nie skończyć jak ów bogacz z dzisiejszej Ewangelii.

We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy. W tym dniu dzieci z klasy III przygotowujące sie do pierwszej spowiedzi i Komunii św. podczas Mszy św. otrzymają poświęcone różańce.

Zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17:00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek spowiedź od godz. 16:00 szczególnie zapraszam dzieci z klasy 4, 5 i 6.
W piątek spowiedź rano od godz. 6:30, a po południu od godz. 16:00, dla uczniów klasy 7, 8 i starszych. Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę będziemy wynagradzać za grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu NMP podczas Eucharystii o godz. 17:00, a następnie w czasie nabożeństwa różańcowego.

W przyszłą niedzielę uczcimy Maryję podczas nabożeństwa z procesją różańcową o godz. 16:00 rozważając tajemnice chwalebne. Przygotowanie ołtarzy dla figury Matki Bożej Fatimskiej powierzamy tradycyjnie Żywemu Różańcowi:
1 – Jadwidze Nowak i Stanisławie Wilczek
2 – Annie Pudzisz i Marii Lorencowicz
3 – Annie Baran i Władysławie Zarębczan
4 – Małgorzacie Zarębczan i Zofii Mrowca
5 – Zofii Waliczek

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Grażynie Malinowskiej, Helenie Warmuz, Bogusławie Kolasa, Marii Mrowca, Edycie Zapała, Bartoszowi Zalot.

w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
* we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
* w środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
* w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
* w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Dzień 29 września to liturgiczne wspomnienie św. Archaniołów, a wśród nich wspominamy św. Michała Archanioła, spod którego skrzydeł niejako wywodzi się nasza parafia. Nawiązując do wezwania o modlitwę za ojczyznę i odnowienie ładu moralnego będziemy się starali w naszej parafii od dziś po każdej Mszy św. odmawiać modlitwę do św. Michała Archanioła.
Przy wychodzeniu z kościoła będzie można zabrać z sobą obrazek św. Michała archanioła, gdzie na odwrocie ta modlitwa została wydrukowana. Zachęcam, aby również codziennie w domu wieczorem tę modlitwę odmawiać.