Ogłoszenia duszpasterskie – 15.09.2019

Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku

Eucharystia jest cudownym spotkaniem z miłosiernym Jezusem, który przychodzi nawet do największych grzeszników. Z wdzięcznością i zaufaniem pozwólmy Mu przemieniać nasze serca.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Celinie Charczuk, Ewie Górkiewicz, Barbarze Witek, Małgorzacie Sądelskiej, Jolancie Bryja, Marii Mroszczak.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na przyszłe inwestycje w naszej parafii.

* w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa;
* w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polski, patrona dzieci i młodzieży;
* w piątek – wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
* w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W środę, w święto św. Stanisława Kostki, na Mszę św. o godz. 18:00 w szczególny sposób zapraszam scholę, ministrantów i lektorów, oraz tych, którzy by chcieli dołączyć do tych wspólnot. Proszę też aby na tę Mszę przyszła młodzież klasy VIII i ich rok starsi koledzy i koleżanki, którzy w tym roku szkolnym chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania.

W sobotę 28.09.2019 r. odbędzie się X pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.