Ogłoszenia duszpasterskie – 08.09.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku

Wiara w naukę Jezusa czyni człowieka niesamowicie mocnym, zdolnym stoczyć zwycięsko każdą bitwę ze złem. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam w realizacji zadań wychowawczych wobec dzieci i młodzieży oraz dodaje nam sił do codziennej walki z naszymi grzechami i słabościami.

W sobotę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Nawiązując do słów arcybiskupa zachęcam, aby w tym dniu uczcić KRZYŻ, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. W naszym kościele spotkamy się o godz. 15:00 na Koronce do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie odprawiona Msza św., na zakończenie której ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek. Nie będzie Mszy o godz. 18:00.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Marii Bryja, Teresie Gacek, Katarzynie Polaczek, Helenie Kopeć, Danucie Gancarz, Zofii Polaczek, Agnieszce Polaczek.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
* w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W ubiegłą niedzielę naszą ofiarą w wysokości 6670 zł wsparliśmy, pokrzywdzonego przez pożar po uderzeniu pioruna, p. Stanisława z Leśnicy. W jego imieniu składam wszystkim darczyńcom serdeczne: Bóg zapłać!

Dekretem ks. abpa Marka Jędraszewskiego z dnia 3 września nr 2817/2019 ks. Paweł Mrugała, który podczas wakacji pomagał w naszej parafii, dojeżdżając tu z Rabki, otrzymał zgodę na zamieszkanie na plebanii w Gronkowie. A zatem witamy Go pośród nas i przez orędownictwo Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych polecamy księdza Pawła Bożej opiece.

Dziś przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Z tej racji za chwilę, po odczytaniu intencji, odbędzie się poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.