Ogłoszenia duszpasterskie – 01.09.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta druga niedziela w ciągu roku

Przeżywamy dziś dożynki i dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i trud pracy rolników. Cieszymy się, że nasz Ojciec w niebie karmi nas i troszczy się o nas.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o godz. 8:30 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek od 17:00 w ramach godziny świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi. Zapraszam szczególnie dzieci z klasy IV, V i VI.
Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazja do spowiedzi świętej rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 17:00. W piątek zapraszam uczniów klasy VII, VIII i starszych.
Do chorych udam się w piątek od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 17:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic chwalebnych różańca poprowadzi  Róża Stanisławy Wilczek.

W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Z tej racji odbędzie się poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.

Za tydzień ofiara na tace to tzw. składka inwestycyjna.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Celinie Budz, Bogusławie Rychtarczyk, Władysławie Zagata, Małgorzacie Zarębczan, Józefie Skrzypczak, Małgorzacie Bugajskiej.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, a także uczniów wkraczających w nowy rok szkolny.

W TYM TYGODNIU:
*
we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Dziś ofiarą do puszek przed kościołem, wspieramy p. Stanisława Nowobilskiego z Leśnicy, pokrzywdzonego przez pożar po uderzeniu pioruna.