Ogłoszenia duszpasterskie – 25.08.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku

Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – naszej patronki. Suma, której przewodniczył będzie o. Andrzej Zając będzie celebrowana o godz. 11:00.  Dziś nie ma Mszy św. o godz. 17:00.
Przypominam że w następną niedzielę, 1 września na Mszy św. o godz. 10:30 złożymy uroczyste dziękczynienie za owoce ziemi – tzw. „Dożynki”, które przygotowują rodziny z  rejonu: kościół – skrzyżowanie, Gronik.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Przemysławowi Kopeć, Kindze Szewczyk, Elżbiecie Mrowca, Agnieszce Goszkowskiej, Andrzejowi Zarębczan, Barbarze Czyszczoń.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:

  • w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
  • we wtorek – wspomnienie św. Moniki;
  • w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę, ofiarą do puszek przed kościołem, będziemy wspierać p. Stanisława Nowobilskiego z Leśnicy, pokrzywdzonego przez pożar po uderzeniu pioruna.