Ogłoszenia duszpasterskie – 18.08.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta niedziela w ciągu roku

By wiara nasza i wiara innych wzrastała potrzebujemy świadków. Pomyślmy dziś o naszym osobistym świadectwie wiary.

W następną niedzielę 25 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystością odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Sumę odpustową o godz. 11:00 będzie celebrował i słowo Boże wygłosi o. Andrzej Zając – misjonarz redemptorysta, który jak wiem, głosił wam w tym roku rekolekcje wielkopostne.

Bardzo gorąco zapraszam wszystkich parafian, aby jak najliczniej uczcić Maryję, która jest naszą patronką, przede wszystkim przez udział w sumie odpustowej. To także jest ważne świadectwo naszej wiary. Przyjdźmy w strojach regionalnych. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, baldachimu. Zapraszam naszą kapelę, orkiestrę, scholę, dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, a Straż Pożarną, Związek Podhalan i Szkołę zapraszam ze sztandarami. Niech to będzie dzień wielkiego wesela i radości w naszej parafii.
W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 17:00.
Okazja do spowiedzi św. jak zwykle codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w sobotę spowiedź będzie od godz. 17:00.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Dorocie Łaś, Helenie Kopeć, Halinie Zagata, Arturowi Zarębczan, Irenie Zaryckiej, Marcinowi Leśnickiemu, Małgorzacie Kowalczyk.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:

  • we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
  • w sobotę – święto św. Bartłomieja, apostoła.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 1 września będziemy mogli wesprzeć, ofiarą do puszek przed kościołem, p. Stanisława Nowobilskiego z Leśnicy, któremu kilka tygodni temu spłonęło, od uderzenia piorunem, gospodarstwo. Już dziś wszystkim darczyńcom w jego imieniu składam serdeczne: Bóg zapłać!

W czwartek 22 sierpnia w ośrodku zdrowia w Gronkowie  w godz. od 8:00 do 9:00 będzie bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Wcześniej należy się zarejestrować pod podanym na plakacie nr telefonu (18-265-60-37).