Ogłoszenia duszpasterskie – 11.08.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Wiara i oczekiwanie – to dwa słowa klucze do zrozumienia tego, co dziś chce nam powiedzieć Bóg. Jeśli nasza wiara będzie mocna i zdrowa, to pozwoli nam dokonywać wielkich rzeczy. Głęboka wiara może nam też pomóc w oczekiwaniu na przyjście Pana.

W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów.

15 sierpnia wspominamy również rocznicę bitwy warszawskiej z 1920 roku – tzw. „cud nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. W Ludźmierzu uroczystości odpustowe. Program podany jest na plakacie.

Dziękczynienie za zbiory czyli „dożynki” będą w naszej parafii w niedzielę, 1 września podczas Mszy Świętej o godz. 10:30. Prosimy o ich przygotowanie rodziny z rejonu  kościół – skrzyżowanie.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Dariuszowi Kozioł, Helenie Kopeć, Renacie Rapacz, Zofii Grońskiej, Genowefie Kopeć, Józefie Bafia, Marii Łaś, Joannie Kopeć.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:

  • we wtorek –święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
  • w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
  • w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
  • w sobotę – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

W czwartek 22 sierpnia w ośrodku zdrowia w Gronkowie  w godz. od 8:00 do 9:00 będzie bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Wcześniej należy się zarejestrować pod podanym na plakacie nr telefonu (18-265-60-37).