Ogłoszenia duszpasterskie – 04.08.2019

Podczas Mszy św. było nam dane dziś zebrać bogactwo nieprzemijające, o  którym mówił Jezus w Ewangelii. Tym bogactwem jest pokarm słowa Bożego i pokarm Chrystusowego Ciała. Tak obdarowani idźmy w świat, by pośród jego marności szerzyć Bożą sprawiedliwość.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Helenie Kopeć, Krystynie Antas, Władysławowi Kopeć, Renacie Rapacz, Zofii Kopeć, Elżbiecie Janasik.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

• we wtorek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego;
  • w czwartek – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
  • w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Dziś o godz. 18:00 spotkanie Rady Parafialnej.
Biblioteka Publiczna w Gronkowie zaprasza na zajęcia wakacyjne od 5-12 sierpnia o godz. 14:00.
W czwartek 22 sierpnia w ośrodku zdrowia w Gronkowie  w godz. od 8:00 do 9:00 będzie bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Wcześniej należy się zarejestrować pod podanym na plakacie nr telefonu.