Ogłoszenia duszpasterskie – 28.07.2019

Bóg, który wie, co dobre jest dla Jego dzieci, wzywa nas, byśmy prosili, szukali i kołatali. Mając tę świadomość prośmy Boga, aby przygotował nas na przyjęcie Jego darów.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek od 17:00 w ramach godziny świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi. Zapraszam szczególnie dzieci z klasy IV, V i VI.

Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazja do spowiedzi świętej rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 17:00. W piątek zapraszam uczniów klasy VII, VIII i starszych.

Do chorych udam się od godz. 9:00.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 17:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic bolesnych różańca poprowadzi  Róża Jadwigi Nowak.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Janinie Kaliszewskiej, Janinie Grońskiej, Mirosławowi Kaliszewskiemu, Halinie Baran, Annie Walkosz, Beacie Garlickiej.

Przebywającym na wakacjach i urlopach, życzymy bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• w poniedziałek – św. Marta;
  • w środę – św. Ignacy Loyola, kapłan;
  • w czwartek – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła;
  • w piątek –wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.

W związku z dzisiejszym festynem i świętem Gronkowa Radę Parafialną zapraszam na spotkanie nie dziś, a w przyszłą niedzielę na godz. 18:00.