Ogłoszenia duszpasterskie – 21.07.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Dobry Bóg nie tylko zaprasza nas, żebyśmy do Niego przychodzili, ale On sam przychodzi i pragnie, abyśmy ugościli Go w domu naszego serca. Pragnie być przyjęty z miłością, otoczony  troską i wysłuchany. Czy dom twojego serca jest gotowy na przyjęcie Boga? Pomyśl, co zamyka drzwi twego serca przed Bogiem?

Dziś po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów z okazji przypadającego we czwartek wspomnienia św. Krzysztofa. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie docierają do celu podróży.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Jakubowi Loręcowicz, Barbarze Grońskiej, Henrykowi Grońskiemu, Annie Kopeć, Krzysztofowi Kopeć, Jadwidze Skrobot.

Przebywającym na wakacjach i urlopach, życzymy bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Maria Magdalena;
  • we wtorek – św. Brygida, zakonnica, patronka Europy;
  • w środę – św. Kinga, dziewica;
  • w czwartek – św. Jakub, apostoł i św. Krzysztof;
  • w piątek – św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 18:00.

Ogłoszenie orkiestry:
Orkiestra dęta Gronków, w związku ze zbliżającym się jubileuszem 85-lecia istnienia, zwraca się z uprzejmą prośbą, aby osoby, które posiadają zdjęcia, bądź inne pamiątki związane z orkiestrą z dawniejszych lat, zgłosiły się do p. Michała Gąsienica, lub p. Mariana Pudzisz. Zdjęcia po skserowaniu zostaną zwrócone właścicielom.