Ogłoszenia duszpasterskie – 14.07.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Podczas każdej Mszy świętej jesteśmy zapraszani do tego, by z jeszcze większą miłością patrzeć na naszych bliźnich. Jako że słowa uczą a przykłady pociągają, spróbujmy jak Samarytanin, dostrzec i zaradzić trudnościom tych, których mijamy na drogach naszego życia.

W następną niedzielę 21 lipca rozpoczyna się 20 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zachęcam do szczególnej modlitwy za wszystkich poruszających się po drogach, aby wszyscy docierali szczęśliwie do celu podróży. Z tej racji, za tydzień, po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Janowi Truty, Stanisławie Pławszak, Marii Mrowca, Krystynie Leśnickiej, Marii Lorencowicz, Kazimierzowi Lorencowicz.

Przebywającym na wakacjach i urlopach, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła;
  • we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel;
  • w czwartek – św. Szymon z Lipnicy, kapłan;
  • w sobotę – bł. Czesław, kapłan.

Przypominam, że jeszcze tylko dziś przyjmuję zapisy na album Wydawnictwa „Ikona” pt. Kościoły Archidiecezji Krakowskiej. Album będzie do nabycia pod koniec roku w cenie 80 zł. Ilość egzemplarzy, które wyśle nam wydawnictwo jest zależna od przedstawionego im zapotrzebowania.

W najbliższy czwartek 18 lipca w Ośrodku Zdrowia w Gronkowie w godzinach od 8:00 do 15:30 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Przy rejestracji potrzebny jest dokument tożsamości z numerem PESEL. Więcej informacji na plakatach. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji i rejestracji. Dziś Ty możesz być dawcą, a za rok może sam będziesz szukał dawcy dla siebie.