Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła (07.07.2019)

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Eucharystia jest nieocenioną okazją, aby napełnić się słowem Bożej prawdy i samym Chrystusem – Jego Ciałem i Krwią. Jest źródłem mocy do głoszenia Dobrej Nowiny i dawania świadectwa wiary. Nie zmarnujmy w tym wakacyjnym czasie okazji, by zyskać od Jezusa tę siłę i być Jego prawdziwymi apostołami wszędzie tam, gdzie będziemy przebywać.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Stanisławowi Zarębczan, Romanowi Pudzisz, Andrzejowi Kopeć, Józefie Furczoń, Ewie Haręza, Józefie Kopeć.

Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Jan z Dukli, kapłan;
  • w czwartek – św. Benedykt opat, patron Europy;
  • w piątek – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik;
  • w sobotę – święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy.

Wydawnictwo „Ikona” przygotowuje album pt. Kościoły Archidiecezji Krakowskiej. Również i słowo o naszej parafii oraz zdjęcia kościoła znajdą się w tym albumie. Album ma być gotowy pod koniec roku i będzie go można nabyć w cenie 80 zł. Ilość egzemplarzy, które wyśle nam wydawnictwo jest zależna od przedstawionego im zapotrzebowania. Dlatego bardzo proszę, aby osoby, które chciałyby zakupić taki album zapisały się w zakrystii lub w kancelarii. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli (14.07.2019).