Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   23 czerwca 2019

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcimy zioła i wianki.
  2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to zarazem wspomnienie Niepokalanego Serca NMP naszej patronki. Msze św. o g. 8:00 i 10:30. Uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 25 sierpnia.
  5. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
  6. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
  7. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Zbigniewowi Kopeć, Władysławowi Zagata, Krzysztofowi Zagata, Ewie Kozioł, Halinie Gacek, Julii Kościelniak.