Ogłoszenia duszpasterskie 16. 06. 2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                16 czerwca 2019

  1. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W środę, 19 czerwca celebrując Mszę Świętą o godz. 9:00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam na tę liturgię wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  2. W najbliższy czwartek w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny, a szczególnie dla tej Gronkowskiej ziemi. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10:30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które będą ustawione tradycyjnie:

I         – przy Remizie – przygotowuje Gronków Dolny po ulicę Nowotarską.   

II       – przy Szkole – przygotowuje Gronków Środkowy, od Nowotarskiej po   Kościół.

III      – przy domu p. Nowaków – przygotowuje Gronków Górny po      Skrzyżowania.

IV       – przy Kościółku – przygotowuje  Gronków Centralny od Kościoła po    Skrzyżowania i pod Kobylarzówką oraz Groń Kobylarzówka 

Na zakończenie procesji w kościele odśpiewamy  hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za przygotowanie ołtarzy, szczególnie odpowiedzialne są Róże z danych rejonów. Proszę o udekorowanie trasy procesji   na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego oraz by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Będą też wywieszone flagi na całej trasie procesji. Przyjdźmy w naszych w strojach regionalnych. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszam naszą kapelę, orkiestrę, scholę; OSP i Związek Podhalan ze sztandarami, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci z klasy III niech przyjdą w strojach komunijnych.  Prosimy jak zwykle naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 17:00

  1. Procesje eucharystyczne, tzw. teoforyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. godz. 18:00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
  2. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Marcie Pudzisz, Małgorzacie Kobylarczyk, Stanisławowi Rychtarczyk, Wiesławie Gąsiorek, Elżbiecie Kołodziejczyk, Malwinie Cudzich.