Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                        9 czerwca 2019

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny.
  2. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 10 czerwca czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. rano o g. 8:00 i po południu o 18:00. Nabożeństwo czerwcowe o g. 17:30.
  3. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała
  4. W przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Świętej OSP w Gronkowie będzie obchodzić 85 lecie swej działalności z poświęceniem samochodu ratowniczo – gaśniczego. Uroczysta Msza św. w tej intencji będzie celebrowana o g. 11:00.
  5. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Lidii Dziadkowiec, Ewie Zagata, Celinie Kobylarczyk, Józefie Spirczak, Janowi Zagata, Maciejowi Kumer.
  6. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • w piątek – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.