Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                             12 maja 2019

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 16:30 ofiarujemy w tej właśnie intencji.
  2. W dni powszednie codziennie gromadzimy się na Mszy Świętej i nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.3. W poniedziałek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską z racji pierwszego z sześciu objawień trojgu dzieciom w Fatimie.
  3. W czwartek spotkanie z klasą 8, 7 i 6 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania po nabożeństwie majowym.
  4. Dziękując rodzicom dzieci klasy czwartej  za dbałość o porządek w naszej świątyni i  złożone   ofiary, dalej tę troskę powierzamy  w sobotę od 9:00: Kazimierzowi Niemiec, Anicie Brodzik, Katarzynie Leśnickiej, Józefowi Wasielak, Romanowi Adamczyk, Barbarze Szewczyk.
  5. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • w czwartek – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.