Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                 5 maja 2019

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy św. o g. 18:00. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  3. W czwartek nasza parafia bierze udział w Różańcu Jerycho w Ludźmierzu od g. 20:00 do g. 24:00. Zachęcam do licznego udziału.
  4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, dzieci z klasy czwartej będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o g. 10:30. Składka inwestycyjna.
  5. Dziękując rodzicom dzieci klasy trzeciej i czwartej oraz rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone   ofiary, dalej tę troskę powierzamy  w sobotę od 9:00 rodzicom dzieci klasy czwartej.  6. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
  • w środę – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.