Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                    28 kwietnia 2019

  1. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Z racji dzisiejszego święta o godz. 16:30 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego odśpiewamy koronkę do miłosierdzia Bożego oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.
  2. Od kilku lat niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami mieć wyobraźnię miłosierdzia  przeznaczając np. 1% podatku na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym, organizowaną przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.  Ulotki na ten temat są w kruchcie kościoła.
  3. W środę, 1 maja będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Józefa. Msze św. będą celebrowane: o g. 8:00 w  kościółku Opieki św. Józefa oraz uroczysta suma odpustowa o g. 11:00 połączona z  65 leciem kapłaństwa o. Leona Knabita. Bardzo gorąco zapraszam wszystkich parafian na tę podwójną uroczystość, aby jak najliczniej uczcić św. Józefa, która jest naszą patronem, a zarazem dziękować w to jego święto Bogu za  65 lat  kapłaństwa naszego honorowego Gronkowianina. Naszego dostojnego Jubilata przewieziemy  landami od granicy Gronkowa z Nowym Targiem z banderią konną na czele.  Przyjdźmy w naszych strojach regionalnych. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, baldachimu. Zapraszamy naszą kapelę, orkiestrę, scholę,  dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a Straż Pożarną, Związek Podhalan i Szkołę ze sztandarami. W oprawę muzyczną w kościele włączy się również chór Gorce. Następnie uroczystości przeniosą się do hali sportowej w naszej szkole, gdzie po powitaniu przez Panią Dyrektor będzie przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów, następnie uroczysty obiad i występy  zespołów. Niech to będzie dzień wielkiego wesela i radości w naszej Parafii.
  4. W I czwartek Godzina Święta z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego od g. 17:00. Nabożeństwo majowe będziemy celebrować po Mszy św. o g. 18:00. Wcześniej rano od g. 8:00 do 10:00 będzie spowiedź dzieci przed I Komunią św., a zarazem przed I piątkiem miesiąca.
  5. W piątek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o g. 10:30 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do I Komunii Świętej. Na zakończenie odmówimy Litanię Loretańską, a następnie dzieciom zostaną rozdane chlebki i obrazki pamiątkowe. Z racji  I piątku o g. 16:30 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a później Msza św. o 17:00.
  6. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP  rozpoczniemy o g. 17:15 medytacją adoracyjną z rozważaniem tajemnic chwalebnych, które  poprowadzi Róża Anny Baran, następnie odśpiewamy Litanię Loretańską, a zakończymy Eucharystią. W tym dniu również przypada  wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się razem z naszą OSP i za nich prosząc  o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Maryji i św. Floriana. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzę w sobotę od godz. 9:00.
  7. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy we wtorek od g. 10:00 rodzicom dzieci klasy czwartej, w czwartek od g. 10:00 rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz w   sobotę od g. 9:00: Robertowi Niemiec, Iwonie Kowalczyk, Jackowi Pudzisz, Adamowi Pudzisz, Małgorzacie Sadłowskiej, Kazimierzowi Niemiec.