Ogłoszenia duszpasterskie 21.04. 2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                        21 kwietnia 2019

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  2. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania wszystkim, za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: zakrystance Józi za zaangażowanie i czas poświęcony w udekorowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za pomoc dziękuję także Andrzejowi Garbaczowi i ludziom dobrej woli oraz rodzinom wyznaczonym za jego posprzątanie i złożone ofiary. Wielce dziękuję wszystkim zaangażowanym, aby liturgia w czasie tych świętych dni Triduum Sacrum miała piękną i godną oprawę: p. Organiście również za śpiew Pasji, scholi  urzekająco śpiewającej Panu Jezusowi przez całe Triduum Sacrum, ministrantom i lektorom dającym rady, Straży Góralskiej za tak  liczne czuwanie przy Grobie Pańskim oraz  udział w  procesji rezurekcyjnej, orkiestrze, kapeli, niosącym baldachim, feretrony, chorągwie, Związkowi Podhalan, Straży Pożarnej i Szkole ze Sztandarami, niewiastom niosącym światło. Dziękuję także rodzinie Gąsienica za ofiarowanie paschału wykonanego w całości z wosku pszczelego. Dziękuję szafarzowi nadzwyczajnemu Kazimierzowi za pomoc w rozdzielaniu Komunii św., oraz roznoszeniu Jej po chorych w dniu dzisiejszym. Za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte będą o g. 8:00 i 10:30. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Mszą Świętą.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie sie spotkanie z rodzicami dzieci klasy czwartej przed Rocznicą I Komunii św.
  7. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od 9:00 rodzicom dzieci klasy trzeciej.