Ogłoszenia duszpasterskie 10.02.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    10 lutego 2019

  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  2. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
  3. W piątek jako trzeci miesiąca po Mszy Świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w kruchcie kościoła.
  5. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy  w sobotę  od g. 9:00:  Lucynie Bryja, Marii Kobylarczyk, Józefie Kobylarczyk, Marcinowi Wilczek, Małgorzacie Kołodziej, Iwonie Kobylarczyk.
  6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • w czwartek – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.