Ogłoszenia duszpasterskie 03.02.2019

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         3 lutego 2019

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.
  2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy z Katanii na Sycylii, po Mszy Świętej o godz. 17:00 pobłogosławimy chleb i wodę.
  3. W dniach 15-17 lutego w Suchem k. Poronina odbędą sie rekolekcje Oasis dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła i u katechetki M. Gaweł.
  4. W przyszłą niedzielę jako drugą miesiaca składka inwestycyjna na potrzeby cmentarza.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Różaniec.
  6. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy  w sobotę  od g. 9:00:  Józefowi Kobylarczyk, Annie Rośćczak, Katarzynie Bafia, Annie Klamerus, Halinie Furczoń, Katarzynie Furczoń.
  7. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

W tym tygodniu patronują nam:

• w środę – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.