Ogłoszenia duszpasterskie 13.01.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                   13 stycznia 2019

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc liturgicznie okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Nieszpory o g. 16:30.
  2. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Niech one przyniosą błogosławione owoce. Pragnę wam bardzo gorąco podziękować w imieniu własnym jak również w imieniu służby kościelnej i liturgicznej za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy, za szeroko otwarte drzwi i serca. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. W intencji wszystkich rodzin odwiedzonych w ramach kolędy będziemy składać ofiarę Mszy Świętej środowej i modlić się na nabożeństwie nieustannej nowenny.
  3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Składając podziękowanie rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, w tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy  w sobotę od g. 9:00: Adamowi Mrowca, Stanisławie Nowobilskiej, Helenie Nowak, Markowi Grońskiemu, Zofii Gigoń, Halinie Domalik.
  7. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

W tym tygodniu patronują nam:

  • w czwartek – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • w sobotę – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.