Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2016

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  12 czerwca 2016

 

  1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed każdą Mszą Świętą.
  2. Zapraszam na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Eucharystii.
  3. W następną niedzielę będziemy przeżywać piękną uroczystość związaną z poświęceniem naszego gronkowskiego stadionu oraz z jubileuszem 65-lecia działalności Klubu „Gronik” Gronków. Rozpoczęcie o g. 12:00 Mszą Świętą polową na stadionie. W związku z powyższym ulegnie pewnej modyfikacji porządek Mszy Świętych: 8:00, 10:00 i12:00; bez Mszy wieczornej.
  4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia.
  5. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone  ofiary , dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od g. 9:00: Ewie Zagata, Stanisławowi Bochnak, Andrzejowi Łuszczek, Małgorzacie Strama, Celinie Kobylarczyk, Józefie Spirczak, Marcie Pudzisz.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich.
  • we wtorek – bł. Michał Kozal, męczennik w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau;
  • w środę – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna;
  • w piątek – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.