Ogłoszenia duszpasterskie – 03.11.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta pierwsza niedziela w ciągu roku

Spotkać Miłosiernego Boga w Jezusie jak Zacheusz, to pozwolić się pociągnąć od minimalizmu byle jakiej wiary i szarego życia do maksymalizmu wielkiej przygody świętości i radości głoszenia Ewangelii. Bóg buduje w nas dobre pragnienia i czyny płynące z wiary. Daje wewnętrzną, duchową wolność wobec przyszłości, wyzwala z lęku. Najważniejsze, by spotkać Jezusa. Bym pośród tłumu zechciał także stanąć z Nim sam na sam, twarzą w twarz.

Jeszcze do piątku włącznie można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu zakończona wypominkami za zmarłych, dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i I według ustalonego porządku: wtorek godz. 18:00, piątek godz. 17:00, sobota godz. 8:00.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Annie Nowak, Mariuszowi Domalik, Krzysztofowi Budz, Wiesławowi Chrobak, Halinie Dziedzic, Beacie Watychowicz, Danucie Rychtarczyk, Zofii Rychtarczyk.
Dziękuję również Kazimierzowi Grońskiemu z USA za ufundowanie nowych obrusów na ołtarz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
*
w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
* w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.