Ogłoszenia duszpasterskie – 12.11.2023

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła

Roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii są obrazem Kościoła, który oczekuje na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności, a ci którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę. Prośmy zatem o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych czynach.

W dni powszednie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec z wypominkami za zmarłych.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Teresie Haręza, Edycie Zapała, Piotrowi Nowak, Markowi Mrowca, Bogusławie Kolasa, Marii Gąsienica.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Izaaka, Jana, Mateusza i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
* w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
* w
sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.