Ogłoszenia duszpasterskie – 05.11.2023

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela Zwykła

„Największy z was niech będzie sługą” – zachęca Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Wskazuje też na niewłaściwe postawy, które grożą wierzącym wszystkich czasów i szerokości geograficznych, wskazuje na butę, pychę i obłudę. Prośmy Boga o życie w prawdzie i o zrozumienie tego, że jedynie całkowity dar z siebie prowadzi do autentycznego szczęścia.

W dni powszednie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec z wypominkami za zmarłych.

W sobotę 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości, podczas Mszy św. o godz. 17:00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, a od godz. 16:00 z wieży kościoła, z okazji tegoż święta, popłyną patriotyczne nuty w wykonaniu przedstawicieli naszej orkiestry.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Zbigniewowi Witek, Krzysztofowi Budz, Annie Budz, Dorocie Garbacz, Stanisławie Budz, Helenie Warmuz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
* w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
* w
sobotę – wspomnienie św. Marcina z Toures, biskupa.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 10:30 do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii zostaną przyjęci nowi ministranci.