Ogłoszenia duszpasterskie – 15.10.2023

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela Zwykła

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli pokazuje nam otwarte serce Boga. Ojciec chce nas wprowadzić w głębię swojej tajemnicy, zaprasza nas na ucztę swojego Syna i czyni z nas wspólnotę uczniów. Odpowiadając na Jego zaproszenie, prośmy o dar wiary, hojność naszych serc i głębokie zrozumienie tajemnicy Kościoła, w którym jest miejsce dla każdego.

Przeżywamy dziś XXIII Dzień Papieski. Ofiarą do skarbony można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 17:00. Módlmy się także na różańcu w rodzinnym gronie. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 16:15

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, proszę o uporządkowania i przyozdobienia grobów oraz pozostawienie porządku na cmentarzu. Jeszcze raz usilnie proszę: NIE WYRZUCAJMY ODPADÓW ZIELONYCH POD BLASZANY KONTENER!!! Odpady zielone, trawę składamy do przeznaczonych na to brązowych worków na BIO-odpady. Do kontenera wrzucamy odpady stałe: plastiki, sztuczne kwiaty, szklane znicze. Proszę też o zainteresowanie się grobami księży, którzy są pochowani na naszym cmentarzu i przy kościele oraz grobami opuszczonymi. Wypominki za zmarłych jeśli już są zapisane na kartce to można je zostawiać w koszyku w zakrystii, a ci, którzy nie mają zapianych dusz wypominanych mogą przyjść zapisać je do kancelarii po Mszy św.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Małgorzacie Sądelskiej, Teresie Gacek, Adamowi Polaczek, Stanisławowi Polaczek, Celinie Charczuk, Ewie Górkiewicz, Aleksandrowi Bryja.

Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 4354zł, 270$ i 2E.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
* we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
* w środę – święto św. Łukasza, ewangelisty;
* w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;
* w niedzielę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

W 27-29.10.2023 r. organizowane są rekolekcje Oasis dla młodzieży w wieku12-18 lat. Szczegóły na plakacie i u katechetki p. Marii Gaweł.