Ogłoszenia duszpasterskie – 08.10.2023

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

27 Niedziela Zwykła

Bóg nie godzi się, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa. Prośmy o uzdrowienie naszych serc i relacji, aby nasza współpraca z Bogiem przynosiła błogosławione owoce w życiu Kościoła.

Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 17:00. Módlmy się także na różańcu w rodzinnym gronie. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 16:15

Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Wypominki za zmarłych można zamawiać w kancelarii parafialnej po Mszach Świętych. Na stoliku przy gazetach są wystawione kartki na wypominki. Proszę wypełniać je czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Józefie Skrzypczak, Marii Bryja, Lesławowi Bugajskiemu, Marii Jędrzejek, Barbarze Witek, Małgorzacie Sądelskiej.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
* w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

Dziś Szkolne Koło Wolontariatu w ramach akcji „Pola Nadziei” dla hospicjum rozprowadza po Mszach św. cebulki żonkili. Zebrana kwota wspomoże utrzymanie hospicjum.

W Ludźmierzu rozpoczęło się kolejne Jerycho Różańcowe – czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, nieustająca modlitwa różańcowa trwająca przez siedem dni i nocy. Nasza parafia włączy się w tę modlitwę w piątek (13 października) w godzinach od 20:00 do 24:00.

W przyszłą sobotę w Łagiewnikach odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolatu Margaretki. Zapisy na wyjazd dziś i jutro w zakrystii.