Ogłoszenia duszpasterskie – 01.10.2023

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła

„Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Przestroga przed ślepotą duchową to w gruncie rzeczy wołanie o nawrócenie serca i zmianę postaw. Niech Chrystus umocni nasze kroki na drodze wiary, abyśmy już dzisiaj doświadczyli radości z udziału w życiu Boga.

Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 17:00. Módlmy się także na różańcu w rodzinnym gronie. Dziś, jeśli pogoda pozwoli, uczcimy Maryję podczas nabożeństwa z procesją różańcową wokół kościoła o godz. 16:00. W przypadku złej pogody nabożeństwo różańcowe będzie również o godz. 16:00 ale w kościele.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi we czwartek od godz. 16:00 dla klasy 4, 5 i 6, a w piątek dla klasy 7, 8, i starszych również od godz. 16:00. Spowiedź także codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę października będziemy wynagradzać za grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu NMP podczas Eucharystii o godz. 17:00, a następnie w czasie nabożeństwa różańcowego. Rozważania różańcowe w sobotę poprowadzi Róża Zofii Mrowca.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Barbarze Czyszczoń, Karolowi Czyszczoń, Małgorzacie Zarębczan, Władysławie Zagata, Bogusławie Rychtarczyk, Celinie Budz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
* w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
* w czwartek – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
* w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Szkolne Koło Wolontariatu w ramach akcji „Pola Nadziei” dla hospicjum, będzie w przyszłą niedzielę rozprowadzać po Mszach św. cebulki żonkili. Zebrana kwota wspomoże utrzymanie hospicjum. Zapraszamy do udziału akcji.