Ogłoszenia duszpasterskie – 24.09.2023

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela Zwykła

Jezus zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. Tylko wsłuchując się w słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Kindze Szewczyk, Marcinowi Kęsek, Paulinie Kowalczyk, Elżbiecie Mrowca, Andrzejowi Gorzkowskiemu, Andrzejowi Zarębczan, Joannie Kopeć.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w środę – wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, kapłana;
* w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
* w piątek  – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
* w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

Kandydatów na ministranta zapraszam na spotkanie do zakrystii we wtorek o godz. 17:00. W minionym tygodniu zgłosiło się dwóch chłopców. Może jeszcze ktoś do nich dołączy?

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy.
W związku z tym zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. na Mszę św. w sobotę. Podczas tej Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce. Spotkanie dla rodziców uczniów klasy III będzie w czwartek po Mszy św., czyli około godz. 18:45.
Również w przyszłą niedzielę, jak tylko pogoda na to pozwoli, uczcimy Maryję podczas nabożeństwa z procesją różańcową o godz. 16:00 rozważając tajemnice chwalebne. Przygotowanie ołtarzy dla figury Matki Bożej Fatimskiej powierzamy Różom Żywego Różańca:
1– Jadwidze Nowak i Stanisławie Wilczek
2 – Genowefie Kopeć i Marii Lorencowicz
3 – Annie Baran i Władysławie Zarębczan
4 – Małgorzacie Zarębczan i Zofii Mrowca
5 – Zofii Waliczek