Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2022

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Stajemy dzisiaj wobec tajemnicy Chrystusa Króla Wszechświata, który zaprasza nas, byśmy poddali się Jego panowaniu. Jest ono słodkie i łagodne, nie przemawia językiem siły, ale miłości, dlatego też jest odpowiedzią na nasze najgłębsze pragnienia. Podporządkujmy na nowo Jego władzy nasze życie, aby On sam zyskał w nim pierwszeństwo we wszystkim.
Z racji dzisiejszej uroczystości po sumie wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W dni powszednie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec z wypominkami za zmarłych.

Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Teresie Haręza, Helenie Warmuz, Edycie Zapała, Agnieszce Batkiewicz, Markowi Mrowca, Bogusławie Kolasa, Beacie Zalot.
Dziękuję za złożone do skarbony ofiary na Światowy Dzień Ubogich w kwocie: 1449 zł.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
* we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
* w czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.