Ogłoszenia duszpasterskie – 06.11.2022

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła

Słyszeliśmy dziś w Ewangelii niezwykłą obietnicę. Jezus zapowiada, że ci, którzy „uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych”, równi będą aniołom. Świadomi tego, że Bóg obdarza nas niezwykłą godnością, chciejmy umocnić nasza wiarę i wznosić przed Jego oblicze naszą dziękczynną modlitwę.

W dni powszednie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać różaniec z wypominkami za zmarłych.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Marii Malik, Rafałowi Stefaniak, Celinie Charczuk, Ewie Górkiewicz, Krzysztofowi Bryja, Joannie Mroszczak.

W przyszłą niedzielę 13 listopada po raz szósty będziemy obchodzić Światowy  Dzień Ubogich. Kuria prosi o przeprowadzenie w tym dniu specjalnej zbiórki do skarbony na organizację diecezjalnych wydarzeń Światowych Dni Ubogich.
Również w następną niedzielę w naszym dekanacie będziemy gościć kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Klerycy zawitają także do naszej parafii. Na zakończenie każdej Mszy św. wysłuchamy świadectwa wygłoszonego przez kleryka, a po zakończonej sumie będzie w kościele krótkie spotkanie z klerykami dla dzieci i młodzieży. Szczególnie zapraszam na to spotkanie scholę, ministrantów i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ofiara składana na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby seminarium. Nie będzie więc za tydzień składki inwestycyjnej.

W piątek 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości, podczas Mszy św. o godz. 17:00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, a od godz. 16:00 z wieży kościoła, z okazji tegoż święta, popłyną patriotyczne nuty w wykonaniu przedstawicieli naszej orkiestry.
Na piątek z racji Święta Niepodległości ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w środę – święto rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
* w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
* w piątek – wspomnienie św. Marcina z Toures, biskupa;
* w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.